Jak możemy się pozbyć opryszczki?

Opryszczka na ustach to udręka nie tylko kobiet jednak również mężczyzn. Zazwyczaj pojawia się w okolicy ust w postaci małych pęcherzyków wypełnionych płynem na powierzchni skóry. Infekcja może uwidocznić się w najmniej oczekiwanym momencie powodując ból, świąd jak również nieestetyczny wygląd. Odpowiedź na pytania czym jest wirus HSV tudzież jakie są sposoby na opryszczkę znajdziecie w poniższym wpisie/artykule.

Czym jest HSV ?

HSV, tudzież wnikliwie Herpes simplex virus to wirus, który powoduje opryszczkę. Zarażenie nim jest w miarę powszechne a w większości przypadków nastąpiło już w dzieciństwie. Ludzie są jedynymi nosicielami wirusa opryszczki. Ponadto nie istnieje ani jeden patent na ochronę przed zarażeniem. Wirus HSV przenoszony jest drogą kropelkową. Jednokrotne zakażanie sprawia, iż jesteśmy nosicielami wirusa przez całe życie. Opryszczkę powinno się leczyć tudzież starać się o to, by nie powracała. Niestety w momencie osłabienia organizmu wirus częstokroć zostaje uaktywniony powodując nawrót choroby.

Jak pozbyć się opryszczki?

Domowe sposoby na opryszczkę to mit. Smarowanie wykwitów pastą do zębów, roztworem octu bądź przecieranie cebulą może sprowokować rozsianie się wirusa! Ponadto, w przeciwieństwie do specjalistycznych środków, domowe specyfiki nie zapobiegają nawrotom choroby.
Walkę z opryszczką wypada zainicjować od momentu wystąpienia pierwszych objawów tj. napięcie, świąd oraz pieczenie skóry. Aby ograniczyć czas trwania infekcji trzeba zastosować preparaty wysuszające tudzież chroniące przed nawrotem choroby. Warto skierować uwagę, czy krem na opryszczkę zawiera spiralin, którego właściwości pomagają w walce z wykwitami skórnymi.
Innym sposobem na opryszczkę są dostępne na receptę środki farmaceutyczne pozwalają na hibernacja wirusa. Stosowanie kilkumiesięcznej terapii lekiem antywirusowym zminimalizuje częstotliwość występowania opryszczki, a możliwe że nawet zapomnimy o nawrocie infekcji na dłuższy czas.

Profilaktyka, czyli inaczej jak dbać o usta narażone na infekcję.

Niestety nadal nie istnieje sposób na całkowite wyleczenie opryszczki. Jednak naukowcy właśnie pracują nad szczepionką przeciw wirusowi HSV. Do tego czasu trzeba zadbać o wzmocnienie układu odpornościowego, co z pewnością zminimalizuje zagrożenie wystąpienia opryszczki. Ciekawą alternatywą jest także krem przeciwko opryszczce Spirularin, który chroni wargi przed szkodliwymi czynnikami tj. promienie uv oraz zimnem. Ponadto jest to kosmetyk bezzapachowy, bezbarwny, obejmujący naturalne kompozycje (masło shea, olejek jojoba, Spiralin). Pielęgnacja tym kremem minimalizuje ryzyko wystąpienia infekcji i dba o odpowiednie nawilżenie ust.

Wp-cosmetics.pl