Czym jest AdWords?

CZYM JEST ADWORDS?

Linki sponsorowane

Promowanie marki firmy nie jest możliwe bez prowadzenia internetowych kampanii reklamowych. Najpopularniejszym sposobem zaistnienia w wyszukiwarce internetowej są obecnie kampanie AdWords. Jest to system reklamowy pozwalający na wyświetlania linków sponsorowanych w wynikach wyszukiwarki Google. Wymaga on jednak odpowiedniego przeprowadzenia, ze względu na swój skomplikowany mechanizm, warto więc zlecić to zadanie profesjonalnej firmie, która zrobi to za nas.

Kampania AdWords

Podjęcie się tworzenia kampanii AdWords wymaga stwierdzenia, czy dla danego biznesu opłacalne jest tworzenie tego typu kampanii, gdyż w niektórych przypadkach może być to okazać się po prostu niepotrzebnym wydatkiem. Kampanie AdWords dają nam możliwość reklamowania się na dowolne słowa kluczowe w wyszukiwarce Google, ale także całej jej sieci reklamowej. Co nam ona daje? Możliwość natychmiastowego pojawienia się na wysokich pozycjach w wyszukiwarce Google, integrację z Google Analytics i Google Webmaster Tools oraz szerokie możliwości i formy reklamy.

Kampanie AdWords umożliwiają kierowanie reklam do osób mieszkających na danym obszarze, w dowolnych porach dnia, a także do osób, które wcześniej odwiedzały stronę. Dzięki temu daje namacalne efekty w popularności naszej strony oraz poszerzeniu liczby potencjalnych klientów. Celem tego typu kampanii jest zatem uzyskanie jak największego ruchu w jak najniższej cenie oraz przy maksymalnym zasięgu reklamy.