patery dekoracyjne

Kominek w domu to jeden spośród najskuteczniejszych sposobów na poprawę humoru, jak nastała jesień a wieczory zaczynają być długie i ciemne. Chcesz dodać do swoich mieszkań tańczącepłomienie? Koniecznie przeczytaj nasz przewodnik.
Kominek w domu to nie jedynie klimatyczny smaczek, ale przede wszystkimbardzo chciane źródło ciepła. Pomimo, że kominki zazwyczaj kojarzą się z domami jednorodzinnymi, montaż poniektórych struktur jest możliwe nawet w ciasnych mieszkaniach w bloku.
Decydując się na budowę kominka pokojowego, należałoby przede wszystkimstwierdzić, czy będzie on spełniał jedynie tylko rolę dekoracyjną ozdobną , czy ma dodatkowo także nagrzewać reszte pomieszczeń , dystrybuując gorące powietrze przewodami wentylacyjnymi czy też nagrzewając wodę w grzejnikach C.O. W zależności od tego musimy poznać parametry siły grzewczej kominka. W sytuacji gdy ma on być jednym spośród głównych źródeł ciepła w domu, jego moc powinna być wysoka.
W momencie gdy kominek w domu ma realizować wyłącznie rolę dekoracyjną, możemy wybrać strukturę z bezpośrednim paleniskiem– typową i logicznie tańszą w postawieniu. Kominki tego typu, najczęściej zamurowane, ocieplają powietrze w swoim bliskim otoczeniu. Zysk ciepła wynosi lecz raptem ok. 24%, albowiem większa część energii ucieka przez komin. Z powodów ekonomicznych jest to więc mniej oszczędne wyjście.

See more at: http://zestaw-kominkowy.pl/