Pozycjonowanie stron

POZYCJONOWANIE STRON

Na czym polega pozycjonowanie?

Pozycjonowanie stron polega na promowaniu firmy bądź marki, aby wyróżniał się na tle swoich konkurentów o podobnym zakresie działalności. W Internecie pozycjonowanie polega na dążeniu do osiągnięcia przez serwis internetowy jak najwyższej pozycji wśród wyświetlanych przez wyszukiwarki internetowe dla wybranych dotyczących działalności słów i fraz kluczowych. Słowa i frazy te dotyczą zazwyczaj branży w jakiej dana firma działa, bądź produktów jakie oferuje. Ponadto do słów tych często w celu promowania jej na rynku lokalnym dodaje się również nazwę miejscowości, bądź obszaru, w którym działa (np. budowy Śląsk). Jest to element marketingu internetowego polegający na ciągłym dostosowywaniu stron do najbardziej aktualnych algorytmów wyszukiwarek.

Jak sprawdzić pozycję strony internetowej?

Aby sprawdzić jak najlepiej możemy podnieść pozycję naszej strony w wynikach wyszukiwania, stronę należy poddać audytowi, który analizuje ruch na stronie. Robi się to za pomocą programów takich jak Google Analytics. Czynniki, które wiążą się z pozycją strony w Internecie dzielą się na te, które są związane z samą działalnością na stronie (m.in.: ilością treści, występowaniem w tekstach na stronie słów kluczowych, częstotliwość dodawania treści, unikalność treści) oraz takie, które są związane z popularnością strony (ilość stron zawierających odnośniki do naszej strony, jakość stron linkujących do naszej, obecność w social mediach).

Dlaczego warto pozycjonować?

Pozycjonowanie stron polega zatem na ciągłej poprawie wszystkich elementów, które mają wpływ na pozycję naszej strony. Czy warto zadbać o pozycjonowanie swojej strony? Im wyżej nasza strona się znajdzie, tym większy będzie odsetek osób, które po wpisaniu danej frazy kliknie w link do niej kierujący.